Vertikální žaluzie s třásněmi

V nabídce naleznete širokou škálu  barevných odstínů třásní.

Horní AL profil – bílý.

Ovládání – řetízkem a provázkem

Provedení – šířka  89 mm

Maximální šířka 1ks je 5800 mm

Maximální výška  je 3000 mm

 

Třásně jako záclony

Je lehká, nadýchaná, působí velice efektně a v současné době patří k naprostým hitům mezi záclonami. O čem je řeč? O záclonách v podobě třásní! Pokud jste narazili na název „provázková záclona“, je to obdobný výraz pro tentýž bytový doplněk. Není  náhoda, že právě provázkové záclony slaví nyní svoji renesanci – jsou jednoduché, decentní, vzdušné, není s nimi žádná práce a hodí se prakticky na jakékoli okno. Skvěle poslouží také jako závěs, můžete je použít k optickému rozdělení místnosti nebo jimi zakrýt nehezký výklenek. Jemné a lehké třásně zdobí nejčastěji okna v obývacím pokoji, ale můžete si je dát se s klidným svědomím i do pracovny nebo do ložnice. Nejčastěji se vyrábějí ze stoprocentního polyesteru, a to v různých barvách. Kromě bílé se můžete setkat s něžnými, pastelovými odstíny, lze ale vybírat i z těch sytějších, které můžete s jemnějšími barevnými variantami citlivě kombinovat.

Provázky se netřepí, vlní se a odpuzují hmyz

Velkou výhodou třásňových záclon, kterou ocení zejména švadlenky – začátečnice, je skutečnost, že je můžete zkrátit jednoduše tím, že jejich konce v požadované délce, kterou si vyměříte, ustřihnete. Kdo nechce rovný spodní okraj, ale líbí se mu zvlněný či jiný atypický tvar, použije šablonu z tvrdého papíru, podle níž se dá s nůžkami pohodlně pracovat. Po zastřižení se třásně netřepí a vy tedy nemusíte zbytečně vytahovat šicí stroj a obrubovat je, tak jako se zapošívají okraje u záclon klasických. Upevnění  provázkových záclon je velmi snadné, stačí mít po ruce klasické žabky, které se běžně používají a dají se koupit v každém obchodě, který nabízí bytový textil s příslušenstvím.

Zatím jsme o nich stále hovořili jako o záclonách, které patří v první řadě na okno, nicméně fantazii se meze nekladou. Mohou vytvořit užitečný a vkusný předěl v místnosti, kdy ho v určeném místě přehradí, nebo rovnou posloužit jako lehoučký elegantní závěs na dveře. Lze jimi zakrýt i jakoukoli část nábytku, která se nám příliš nelíbí, ale v současné chvíli nemáme čas a energii s tím něco jiného udělat. Přemýšlíte o tom, jak zastínit svůj oblíbený koutek v obyváku, kde si pravidelně v křesílku čtete, aniž byste museli spoléhat na žaluzie nebo klasický paravan? Pokud se nechcete pouštět do žádných stavebních úprav a utrácet zbytečně peníze, oddělte se od okolního světa závěsem v podobě textilních třásní!

Zatímco u klasických záclon, které jsou ušity z jednoho kusu látky, se obvykle počítá s tím, že je při věšení na okno ve větší či menší míře nařasíme, takže v porovnání se šíří okna je dobré minimálně pár desítek centimetrů přikoupit, provázková záclona se kupuje přímo na míru. Kdo si však potrpí na větší soukromí, nebo jeho oknem proudí do místnosti příliš slunečních paprsků a chce, aby třásně také zastínily prostor, může použít dvojnásobné množství provázků.

Zkroťte třásně a svažte je do uzlu

Chcete-li oživit volně povlávající a splývající třásně, můžete je v kterémkoli místě svázat do uzlu pomocí stuhy ve stejné či naopak kontrastní barvě nebo změnit hustotu průhledu případným nařasením. Tyto záclony vypadají ve všech podobách velmi hezky a dodají vašemu obývacímu pokoji či ložnici šmrnc a nenapodobitelou živost. Jakmile totiž otevřete okno, třásně se díky vánku jemně pohybují, vlají a tím také odpuzují nežádoucí hmyz, který by do místnosti mohl vlétnout zvenčí.

Provázkové záclony či závěsy se dobře udržují se a mají vysokou životnost. Možná vás teď napadá, jak je skládat a prát, aby se jednotlivá vlákna zbytečně nezamotala a nezauzlovala. Rada je jednoduchá: stačí záclonu šetrně složit a vložit do vhodného pracího sáčku, kde třásně nedojdou k úhoně a hlavně se nezamotají do sebe.

Ještě pořád přemýšlíte, čím ozvláštnit svůj byt? Rozvlňte své okno a dodejte mu šmrnc, třásňové záclony vás v tomto ohledu rozhodně nezklamou!