Předokenní rolety

Venkovní rolety, které vyrábíme a montujeme našim zákazníkům nebo také předokenní rolety jsou velmi oblíbeným exteriérovým stínícím prvkem. Především  u novostaveb a rodinných domů se stávají neodmyslitelnou součástí. 

 

Hliníková předokenní roleta – v minulosti byly rolety často vnímány jako zbytečný luxusní doplněk rodinných domů nebo dekorační prvek interiérů.

Dnes se na rolety díváme jako na neodmyslitelnou součást rodinných domů a novostaveb, které nás chrání hned několika způsoby:

 • úspora energie – rolety významně přispívají ke snížení tepelných ztrát v zimě a snižují tak náklady na vytápění objektu, zatímco v létě účinně chrání interiér proti nadměrnému zahřátí místností slunečními paprsky. Venkovní rolety jsou účinnější než obyčejné závěsy nebo interiérové žaluzie, protože díky jejich konstrukci vzniká mezi povrchem okna a pancířem rolety vzduchový polštář, který tvoří dokonalou izolaci. Přispívá to k tomu, že v našem domě dokonce i při vysokých venkovních teplotách bude převládat příjemný chládek. Pokud necháme rolety spuštěné po celý horký den, večer nás potěší příjemný chládek a relaxující stín. Víte, že, v zimě okna a dveře způsobují ztráty až 25 % tepla a v létě pohlcují 80 % slunečního světla? Abychom ušetřili energii v zimě a zabránili nadměrnému zahřívání interiéru v létě, stojí za to investovat do venkovních rolet.  

bezpečný dům – dům je místo, které spojujeme s klidem a bezpečím. Jakou však máme jistotu, že ochráníme náš majetek proti vloupání? Často přemýšlíme o tom, jaká dodatečná opatření bychom měli podniknout, abychom se cítili bezpečně. Stojí za to vsadit na zabezpečení, které účinně zadrží nezvaného hosta. Jedním z takových řešení jsou venkovní rolety.

 

ochrana soukromí – díky promyšlené konstrukci tvoří rolety účinnou ochranu zvědavým pohledům sousedů, ale také tvoří zábranu proti nežádoucímu hluku zvnějšku a zároveň zatemňují místnosti. Rolety přispívají k tomu, že dům se stává místem, kde se cítíme svobodně a bezpečně, do kterého se rádi vracíme po těžkém dni a víme, že vždy v něm najdeme klid a úkryt.

Naše rolety jsou vyrobeny z materiálů zaručující jejich nejvyšší kvalitu. Tepelná izolační vlastnost rolet je docílena použitím hliníkových lamel různých typů z velmi odolného hliníku vyplněného polyuretanovou pěnou. Použitím rolet dokáže v letních měsících zajistit příjemné vnitřní klima a v zimních měsících zabránit nežádoucímu úniku tepla. Výrazně se také snižuje obtěžováním hlukem z rušných ulic.

Předokenní rolety dodáváme na ruční ovládání (šňůra, popruh, klika, hřídelová pružina) nebo na elektrické pohony. Automatické ovládání předokenních rolet je možné vypínačem, dálkovým ovladačem, GSM modulem a nejnověji i mobilní aplikací. Předokenní rolety lze vybavit i časovou automatikou, která je spustí nebo vytáhne v předem určený čas. Do předokenních rolet umíme zabudovat i rolovací síť proti hmyzu.

Venkovní rolety, které vyrábíme a montujeme našim zákazníkům nebo také předokenní rolety jsou velmi oblíbeným exteriérovým stínícím prvkem. Především  u novostaveb a rodinných domů se stávají neodmyslitelnou součástí. 

 

 

➡  Přehled provedení roletových boxů

 

 

➡  Přehled hliníkových lamel

 

➡  Fotogalerie

 

➡ Způsob ovládání

1. Ruční ovládání  je v současnosti nejoblíbenějším úsporným řešením, ale vyžadujícím větší fyzickou námahu související s obsluhou rolet, zejména když máme mnoho rolet nebo rolety s velkými rozměry.

Ve své nabídce ručního ovládání máme: 

 • navíječe na ovládání šňůrou nebo popruhem,                                                              
 • navíječ s klikovým mechanismem pro  šňůru nebo popruh,
 • převodovky s klikou,
 • tažné hřídelové pružiny.

Ruční navíječe se nejčastěji používají pro obsluhu typických rolet, s poměrně malými rozměry. 

2. Elektrické ovládání s pohony a řízení firmy SOMFY je  značně pohodlnější. Je to zcela automatické ovládání, které zvedá a spouští pancíř rolety pomocí elektrického pohonu. Elektrické pohony zajišťují maximálně pohodlnou obsluhu rolet. Díky možnosti ovládání si můžete vybrat:

 • individuální ovládání – směrovým roletovým vypínačem z jednoho místa pro jednu roletu.  
 • centrální ovládání – z jednoho místa pro všechny rolety,

 

Díky nejnovější technologii můžete používat spínací hodiny, které automaticky zvednou a spustí pancíř rolety ve stanovenou hodinu.

Navíc, máme-li na výběr rádiové nebo bezdrátové ovládání, poskytujeme vám úplnou flexibilitu řešení:

 • rádiové ovládání (bezdrátové) – nevyžaduje dodatečnou kabeláž, díky čemuž jsou naše stěny neporušeny a můžete toto ovládání používat z libovolného místa v domě. Příkazy ohledně spuštění, zvednutí nebo zastavení rolety jsou vysílány do pohonu pomocí přenosného dálkového ovladače nebo nástěnného vysílače. Tento způsob ovládání vám umožňuje neomezené možnosti konfigurace. 
 • kabelové ovládání – možnost obsluhy rolety pomocí tlačítkového, klíčového nebo otočného vypínače (vypínače mohou být s podporou nebo bez podpory). Díky použití ovládacích systémů existuje možnost konfigurování mnoha individuálních řešení.
 • inteligentní ovládání systém SOMFY IO – TAHOMA, CONNNEXOON –  ovládání pomocí mobilu, tabletu nebo PC
  Více o systému TAHOMA  zde.   Více o systému CONNEXOON  zde.

Elektrické pohony, které patří k automatického ovládání, zajišťují maximálně pohodlnou obsluhu rolet. 

 

 

Produkty

 • Vodící lišty

  :arrow:  Typy vodících lišt.     [gallery columns="5" ids="2006,2007,2012,2013,2109,2110,2008,2009,2011,2004"]

  Více
 • Rolety s pohledovým boxem pro dodatečnou montáž.

  Volitelné typy roletových boxů. [gallery size="large" link="none" ids="2634,2639,2640"]       Rolety v adaptačních systémech SK, SKP a SKO jsou určeny pro...

  Více
 • Rolety s boxem pro zaomítání pod fasádu.

  Roleta se zaomítacím boxem montáž pod fasádu   [caption id="attachment_1811" align="aligncenter" width="495"] Roleta se zaomítacím boxem montáž pod fasádu[/caption]   [caption id="attachment_1812"...

  Více
 • PVC nadokenní roletový box.

  PVC nadokenní roletový box - systém OPOTERM Typy realizace: [gallery columns="4" size="large" ids="3840,3842,3844,3843"]     Systém nadokenních rolet OPOTERM  je určen pro...

  Více
 • Rolety do překladů HELUZ

  Žaluziové a roletové překlady se používají jako překlady nad okenními otvory v obvodových stěnách. Tyto překlady jsou nosné, mají v sobě již...

  Více
 • Hliníkové lamely

  Hliníkové lamely (pancíř rolety) tvoří roletové lamely jednotlivých typů a vlastností vyrobené z vysoce kvalitního hliníkového plechu, vyplněné bezfreonovou polyuretanovou pěnou, lakované...

  Více