Rolety do překladů HELUZ

Žaluziové a roletové překlady se používají jako překlady nad okenními otvory v obvodových stěnách.

Tyto překlady jsou nosné, mají v sobě již zabudovanou tepelnou izolaci a zároveň vytváří schránku pro umístění stínících systémů jako hliníkové rolety a venkovní žaluzie. Tyto překlady jsou určeny pro zakrytí stavebních otvorů od šířky 600 mm (při dodatečném kontaktním zateplení zdiva musí být min. šířka okna větší) až po maximální světlost otvoru 3850 mm. Výška okenního otvoru pro montáž venkovních rolet nebo žaluzií je minimálně 600 mm a maximálně 3 000 mm pro roletu.

Žaluziový překlad HELUZ se vyrábí se jako jeden kompaktní celek a skládá se ze tří neoddělitelných částí: vnitřní nosné, střední izolační a vnější krycí části. Vyrábí se pro šířky zdiva 365, 380, 400, 440 a  490mm s  tím, že rozdíl je pouze v  šířce tepelné izolace, vnitřní a vnější betonová část překladu s cihelným obkladem zůstává stejná. Překlady se vyrábí v  jednotné výšce 238mm a  v  délkách od 1 250mm až do 4 250mm v modulu po 250mm.

Vodící lišty rolet a žaluzií:
Vodící lišty rolet je možné montovat na omítku ostění okna až při konečné montáži. Je také možné použít vodící lišty zapuštěné do zdiva v ostění. Ve zdivu se vytvoří montážní drážka, do které se pomocí montážní pěny ukotví pouzdro vodící lišty. Pouzdro si musí zachovat v celé hloubce požadovaný vnitřní rozměr. 

Ruční ovládání stínících systémů popruhem:
Ruční ovládání je řešeno za pomoci ovládacího popruhu, který se navíjí do navíječe v podomítkovém provedení umístěného vedle okna. Navíječ je možné umístit na stěnu z pravé nebo levé strany okna. Pokud se zákazník rozhodne pro ruční ovládání s navijákem umístěným ve stěně vedle okna, musí na této straně dodržet uložení překladu 200 – 250 mm.  Pomocí montážní pěny se do vytvořeného otvoru umístí průchodka a v její ose se zabuduje schránka navijáku. Venkovní část vývodky zásobníku popruhu musí lícovat s omítkou. Druhý vývod popruhu na opačné straně se zaplní montážní pěnou.

Ovládání rolet pomocí elektrického pohonu:

Při ovládání elektromotorem, který je umístěn v hřídeli rolety neosazujeme schránku navijáku ani průchodku popruhu. Vedle překladu umístíme rozbočnou krabici, kabelovou chráničku a případně vypínač. Celý tento systém je vhodné konzultovat s montážní firmou. V případě použití elektrického ovládání nebo ovládání umístěného na rámu okna můžeme uložit překlad souměrně.

 

 

 

 

 

 

➡ Příklady montáže s předokenní roletou:

 

➡ Příklady montáže s venkovní žaluzií:

 

➡ Příklad montáže vodících lišt: